Animacja i Motion design

Projekt Animacji i Motion design

Obraz przykuwa uwagę znacznie szybciej niż słowa, stąd tak wielka siła oddziaływania filmów reklamowych. Ten sam efekt zapewnić może także nieco inna forma, czyli animacja reklamowa – jest ona bardzo skutecznym narzędziem marketingowym, który jednak nie wymaga aż tak wielkich nakładów finansowych co produkcja filmu.

Czym jest animacja reklamowa?

Animację porównać można do obrazkowej opowieści, która przybliża widzom historię związaną z promowaną marką. Tworzone przez nas animacje w atrakcyjny i przystępny sposób przedstawią potencjalnym klientom nowy produkt, ale nie tylko – chcemy tą drogą pokazać klientom, że marka to coś więcej niż towary i usługi. Chwytliwa animacja pomaga stworzyć więź z widzem, wprowadza go do swojego świata. Ciekawie skonstruowana opowieść bardzo szybko wzbudza zainteresowanie i wywołuje emocje, a właśnie dzięki pozytywnym emocjom najskuteczniej można zyskać zaufanie odbiorcy.

Naszym celem jest przygotowanie animacji, która trafi w gusta grupy docelowej, co zachęci klientów do identyfikowania się z marką. Najprostsza jest produkcja animacji reklamowej 2D, na którą składają się odpowiednio dobrane zdjęcia i grafiki, jak również ruchoma animacja. Obraz ma być jeszcze głębszy, trójwymiarowy, zapewniający żywsze odwzorowanie rzeczywistości? Warto postawić na animację 3D. Największe wrażenie robią animacje budowane od podstaw, według autorskiego pomysłu, z unikalnymi postaciami poruszającymi się po świecie zaprojektowanym specjalnie dla konkretnej marki – stają się one później jej znakiem rozpoznawczym. To, ile kosztuje produkcja animacji 2D 3D, zależy od stopnia zaawansowania grafiki.

Motion design

Motion design to nowatorska forma komunikacji z klientem. To więcej niż zdjęcie, ale jeszcze nie film – przekaz buduje krótka, ruchoma grafika z dźwiękiem. Projektujemy ją tak, by mimo skróconej formy przekazywała najważniejsze informacje i od razu przykuwała uwagę, podobnie jak animacja aplikacji mobilnych powiązanych z produktem. Powszechnie w tym celu wykorzystywana jest biblioteka lottie, zapewniająca dostęp do wysokiej jakości animacji, których można używać na dowolnej platformie.

Motion design nie jest tak długi jak film, nada się więc na każdą witrynę internetową. To właśnie za jego sprawą klienci poczują się zaintrygowani i zechcą pozostać na stronie, a jego przystępna forma nie jest tak irytująca dla użytkowników jak długie, automatycznie wyświetlające się reklamy czy wielkie banery. Motion design to szansa na oryginalne przedstawienie towaru i wyeksponowanie jego zalet. Może posłużyć jako krótkie, chwytliwe wideo na media społecznościowe. Choć jest to nowość, mamy już spore doświadczenie w projektowaniu i potrafimy stworzyć spójną, dostosowaną do oczekiwań grupy odbiorców ofertę reklamową.

Nasze realizacje - showreel

Napisz do nas

kontakt@artlime.com.pl

Napisz do nas jeśli masz pytania lub chcęsz zamówić projekt