Projektowanie graficzne

Oprawa graficzna to dziś równie istotny element komunikatu reklamowego, jak jego treść. To ona przyciąga uwagę jako pierwsza i przyczynia się do powstania pierwszego wyobrażenia o marce w umyśle odbiorcy. Dział projektowania graficznego jest dziś standardem w agencjach reklamowych. W dobie dominacji reklamy w social mediach, trudno wyobrazić sobie brak grafik – to one jako pierwsze zwracają uwagę w gąszczu komunikatów.

Projekt graficzny – klucz do sukcesu kampanii

Spójny projekt graficzny może stać za sukcesem całej kampanii reklamowej czy skutecznie ustabilizować pozycję firmy na rynku. Obraz ma moc – to on przemawia do odbiorcy w znacznie większym stopniu niż tekst. Dlatego dobrze przygotowany projekt graficzny jest tak ważny. W dzisiejszych czasach posługiwanie się własnym zestawem grafik to standard. Większość firm – zwłaszcza te z wysoką pozycją na rynku – unika korzystania ze stockowych zdjęć i infografik. Zamiast tego decydują się na stałą współpracę z grafikiem, który regularnie dostarcza im materiały. Dzięki temu ich publikacje w social media są spójne pod kątem konceptu i estetyki. Klienci doceniają tego rodzaju konsekwencję, która ułatwia również identyfikację z marką.

projekty graficzne artlime - agencja graficznz

Przemyślane projekty graficzne zdecydowanie się zwracają. Wielu klientów, mogąc skorzystać z usług czy produktów kilku podobnych marek, dokonuje wyboru właśnie na podstawie ciekawej oprawy wizualnej. Jeśli rezonuje ona z ich poczuciem estetyki i kreuje odpowiedni obraz marki, szansa na zbudowanie trwałej relacji na linii firma-klient znacznie wzrasta. Dlatego w projektowanie grafiki zdecydowanie warto inwestować. Najlepiej zdecydować się na stałą współpracę z jednym biurem projektowym, które wypracuje określoną strategię wizualną, odpowiadającą potrzebom i charakterystyce marki.

Abonament na usługi graficzne - zespół pracuje zdalnie

Projekty graficzne – co może zaprojektować grafik?

Zapotrzebowanie na projekty graficzne stale rośnie. Choć mogłoby się wydawać, że media tradycyjne wymagają większego zaangażowania grafików, w rzeczywistości funkcjonowanie w przestrzeni wirtualnej generuje jeszcze większe zapotrzebowanie na obrazy. Grafik może współpracować z firmami czy agencjami reklamowymi przy projektach ATL i BTL. Jego pomoc w projektach 360 stopni jest nieoceniona – przygotowuje zarówno materiały do reklamy tradycyjnej, jak billboardy, plakaty czy broszury, jak również te przeznaczone do użytku wirtualnego. Dobry grafik wykazuje się kreatywnością, dbając jednocześnie o przejrzystość projektu graficznego i stale konsultując swoją wizję z wymaganiami klienta.

Projekt graficzny – jak powstaje krok po kroku?

Dobre projekty graficzne nie biorą się znikąd – aby powstały, konieczne są wielogodzinne przygotowania, w tym tworzenie briefu, analiza rynku i konkurencji. W ten sposób powstaje zamysł, który może odnieść sukces na rynku. Nie wystarczy to, że grafika wyróżnia się na tle innych – musi ona iść w parze z filozofią i charakterystyką marki, a przy tym gwarantować przejrzysty komunikat.

Pierwszym etapem przygotowywania projektu graficznego jest briefing. To on pozwala na doprecyzowanie oczekiwań Klienta i wspólne opracowanie przyszłych działań. Nasze biuro projektowe jest otwarte na różne formy ustalania zarysu projektu. Kontaktujemy się z Klientami telefonicznie lub mailowo. Możemy również spotkać się osobiście, aby porozmawiać o szczegółach.

Następny etap zależy od charakteru zlecenia. Z naszym biurem projektowym współpracują zarówno firmy dopiero wchodzące na rynek, jak i te, które mają już na nim ugruntowaną pozycję. Niektóre zaczynają od wykreowania logo i identyfikacji graficznej – inne z kolei dostarczają nam już gotową księgę znaku. W każdym przypadku, przed przystąpieniem do pracy konsultujemy pełen zakres zlecenia, dozwolone formaty czy przeznaczenie grafik – w zależności od przeznaczenia (druk lub ekran, poszczególne social media) mogą mieć różne przestrzenie barw czy rozdzielczości.

Na tym nasz kontakt się nie kończy – przez cały czas realizacji zlecenia pozostajemy do dyspozycji Klientów w razie ewentualnych pytań czy konieczności wprowadzenia zmian. Dzięki temu, nasze projekty graficzne spotykają się z pełną akceptacją zleceniodawców i są zgodne z ich wizją.

Projektowanie grafiki – zakres działania

Nauczone doświadczeniem, firmy funkcjonujące na rynku od lat zazwyczaj nawiązują stałą współpracę z grafikiem. Dzięki temu, projekty mają swoją ciągłość. Wiele z nich – jak na przykład te powiązane z festiwalami i imprezami kulturalnymi – co roku są odświeżane lub poddaje się je gruntownej zmianie. Jeśli dokonuje jej grafik, który od lat sprawuje pieczę nad identyfikacją wizualną, wprowadzi ona powiew świeżości, zachowując jednocześnie ducha wydarzenia czy imprezy.

Projekty graficzne – Kraków

Stolica Małopolski to miasto, w którym króluje dobry design – w różnym wydaniu. Znając lokalną specyfikę, stale współpracujemy z krakowskimi firmami z różnych branż przy realizacji projektów graficznych. Kraków to jeden z głównych obszarów naszej działalności.

projekt graficzny logotyp krakowa
projekt graficzny logotyp warszawy

Projekty graficzne – Warszawa

W Warszawie dobry projekt graficzny to absolutny standard. Na największym polskim rynku trzeba się wyróżniać, aby odnieść sukces – nasze biuro projektowe pomoże w tym Twojej firmie.

Projekty graficzne – Wrocław

Stolica Dolnego Śląska to regionalne, ale i ogólnopolskie centrum innowacji, gdzie ceni się nowoczesność i prostotę wzorem Bauhausu. Jeśli jesteś właścicielem marki z Wrocławia, przygotujemy dla Ciebie projekt graficzny wyróżniający się na rynku lokalnym.

projekt graficzny logo wrocław
projekt graficzny logo trójmiasto

Projekty graficzne – Trójmiasto

Trójmiejskie władze chętnie inwestują w nowoczesne projekty architektoniczne, a dobry design i ciekawe marki to znak rozpoznawczy aglomeracji. Chętnie współpracujemy z firmami z Trójmiasta przy realizacji projektów graficznych.

Projekty graficzne – Katowice

Dawniej stolica polskiego przemysłu, a dziś – zagłębie znakomitego polskiego designu! Śląskie projekty graficzne mają swoją specyfikę, którą doskonale znamy. Zapraszamy do współpracy marki z Katowic.

projekt graficzny logo katowic

Napisz do nas