Piaseczno logo projektowanie

Piaseczno wzorem większych miast chce opracować spójny system identyfikacji wizualnej, którego głównym punktem odniesienia będzie nowe logo, w wielu sytuacjach zastępujące używany dziś powszechnie herb gminy.

Logotyp dla Piaseczna
Logotyp miasta

Zgodnie z przepisami herb miasta jest własnością całej wspólnoty, a każda jego modyfikacja podlega opinii komisji heraldycznej przy Ministerstwie Spraw Wewnętrznych. W przypadku Piaseczna jest to herb Junosza, przedstawiający na obrysie złotej tarczy baranka na czerwonym tle i zielonych pagórkach. I choć herb doskonale prezentuje się na pieczęciach czy oficjalnych dokumentach, to problematyczna staje się jego ekspozycja na innych materiałach promocyjnych. Zarówno ze względów technicznych – gdyż grafika wektorowa, nowe nośniki, środowisko multimedialne wymagają bardziej oszczędnych form, aby były czytelne i wyraźne – jak również odnośnie do samej zasady umieszczania herbu przy każdej nadarzającej się okazji, bez względu na charakter wydarzenia czy miejsce ekspozycji.

piaseczno logo
Piaseczno projektowanie logotypu

Zaproponowany znak graficzny nawiązuje do herbu Piaseczna i do zamieszczonego w nim Junosza (Barana). Herb należy do jednego z najstarszych w Polsce, nawiązanie do tradycji jest wiec naturalne i konieczne. Junosz w zaproponowany znaku graficznym jest zdecydowanie nowocześniejszy, pokazuje, ze Piaseczno to miasto, które podażą za trendami i się rozwija. Zieleń w propozycji logo nawiązuje do herbu, w którym baran stał na trzech zielonych pagórkach, ale również do tego, ze samo miasto jest zielone. Kolor niebieski symbolizuję rzekę- Jeziorka, która wyznacza częściowo granice miasta powiatowego. Kolor pomarańczowy symbolizuje młodość, nowoczesność, otwartość, radość, poprzez użycie tej barwy chcemy przedstawić Piaseczno jako miasto motywujące do działania, miasto, w którym chętnie się żyje.