Prezentacje biznesowe

Prezentacje biznesowe

Prezentacje PowerPoint, Google Slide dla twojej firmy

Prezentacje biznesowe

Efektowna prezentacja biznesowa może przynieść Twojej firmie wiele korzyści. Od lat zajmujemy się tworzeniem profesjonalnych prezentacji, dzięki którym nasi klienci mogą trafiać do wyobraźni odbiorców, przekazywać potrzebne treści w zrozumiały sposób, a także realizować cele biznesowe. Prezentacje przydają się przy wielu okazjach, np. podczas składania raportów i sprawozdań, prezentacji nowości z oferty, a także podczas różnego rodzaju spotkań biznesowych. Są one ponadto odpowiednim sposobem na przedstawienie nowych pomysłów i łatwe przekazanie myśli. Warto wiedzieć, jakie korzyści przynoszą profesjonalne prezentacje biznesowe i powierzyć ich tworzenie profesjonalistom.

Prezentacje biznesowe – przykłady sytuacji, w jakich można je wykorzystać

Prezentacja biznesowa to szeroki termin, który może zawierać wiele różnych znaczeń tych słów. Najczęściej kojarzą się one z prelekcjami prowadzonymi wewnętrznie w firmie. Mogą one obejmować sprawozdanie z wykonania jakiegoś zadania czy na przykład budżetu, lecz to nie jedyne ich wykorzystanie. Czasami mogą służyć także jako wprowadzenie do nowych metod stosowanych w danym przedsiębiorstwie, czy na przykład różnego rodzaju programów. Bez względu na cel prezentacja biznesowa musi być odpowiednio zaprojektowana i skomponowana – tylko wówczas odniesie zamierzony skutek.

prezentacja biznesowa przykład

Wzory prezentacji biznesowych i ich tematy

Nasze doświadczenie pokazuje, że lista tematów prezentacji biznesowych mogłaby ciągnąć się w nieskończoność. Tematy prezentacji obejmują wszelkiego rodzaju kwestie związane z prowadzeniem firmy. Mogą objąć obszar informatyczny, na przykład poprzez wdrażanie nowych rozwiązań technologicznych czy finansowy podczas omawiania spraw związanych z budżetowaniem. Niezależnie od tematyki, najważniejszą częścią prezentacji powinna być treść mówiona. Warstwa wizualna służy jedynie uporządkowaniu myśli i przykuciu uwagi odbiorców. Jej właściwe skonstruowanie wcale nie jest łatwe i wykracza dalece poza przygotowanie pojedynczych slajdów i ułożenie ich w spójną całość. Powodzenie prezentacji może zależeć od wielu z pozoru nieistotnych detali.

Prezentacja biznesowa w PowerPoint czy innym programie?

Jednym z najczęściej używanych programów do tworzenia prezentacji multimedialnych jest PowerPoint. To część pakietu MS Office często używanego w firmach, więc nic dziwnego, że to tak popularne narzędzie. Umożliwia ono tworzenie kreatywnych prezentacji bądź wykorzystanie wielu gotowych projektów prezentacji PowerPoint. Istnieją także inne programy umożliwiające przygotowywanie slajdów, m.in. InDesign. Jednak przy odpowiednich umiejętnościach i wiedzy, program Power Point jest w pełni wystarczający do tworzenia nawet bardzo rozbudowanych i kompleksowych prezentacji biznesowych. Przekonało się o tym wielu naszych klientów z różnych branż.

Prezentacja biznesowa po angielsku czy po polsku?

Język prezentacji trzeba przede wszystkim dostosować do słuchaczy. Warto tutaj pamiętać o tym, by nie wykluczać żadnej osoby i starać się tak dopasować język, by każdy go rozumiał. W przypadku dużych, międzynarodowych korporacji najczęściej sprawdza się angielski, więc należy umieć prezentować w tym języku równie dobrze, jak po polsku. Do przygotowywania prezentacji przydaje się także słownictwo charakterystyczne dla danej branży, które warto poznać.

Skuteczne prezentacje biznesowe – jakie są ich zalety?

Prezentacja biznesowa to przykład świetnego sposobu na przekazanie treści w przystępny sposób. Pozwala on na skupienie uwagi odbiorców i jej utrzymanie nawet przez długi czas. Do tego przedstawienie najważniejszych zagadnień sprzyja ich zapamiętaniu i łatwemu przedstawieniu nawet skomplikowanych zagadnień. Do tego treści multimedialne stanowią dobre urozmaicenie biurowej rutyny. Ciekawe tło do prezentacji biznesowej może też służyć wyeksponowaniu treści, na które odbiorcy mają zwrócić uwagę.

prezentacja powerpoint ciemny layout

Nasze realizacje

Skąd brać zdjęcia do prezentacji?

Wszystkie grafiki, które znajdują się w prezentacji, powinny być stworzone samodzielnie lub wykorzystane z bezpłatnych zasobów internetowych lub z płatnych banków zdjęć. Darmowe obrazki do prezentacji wysokiej jakości można znaleźć na różnych stronach, choć trzeba wiedzieć, gdzie ich szukać. Odpowiednie zdjęcia mogą ubarwić prezentację i sprawić, że stanie się ona bardziej atrakcyjna dla wszystkich słuchaczy. Dobrze jest też postawić na infografiki, czyli grafiki o treści edukacyjnej. Prezentują one nieraz zawiłe treści w sposób przyjazny i odpowiedni dla odbiorców, nawet jeśli nie są oni zaznajomieni z tematem. Chętnie znajdziemy dla Ciebie ilustracje i zdjęcia, które będą spójne z założeniami prezentacji, wzbudzą w odbiorcy odpowiednie skojarzenia i ułatwią zrozumienie poszczególnych zagadnień.

Jak powinno wyglądać tworzenie profesjonalnych prezentacji biznesowych?

Warstwa graficzna, którą się zajmujemy, ma nie tylko zrobić wrażenie na odbiorcach, ale także ułatwić Ci przedstawianie treści i wygłaszanie prezentacji. Aby móc stworzyć dobrą prezentację firmową, trzeba dobrze znać program, w jakim się je wykonuje. Dobrze jest też znać źródło mające odpowiednie obrazki do prezentacji biznesowych. Trzeba też umieć przekazać wszystkie treści w przystępny sposób, na co składają się zasady prezentowania i przemawiania publicznego.

przykładowy slajd prezentacji powerpoint

Dlaczego warto zainwestować w wykonanie prezentacji przez profesjonalistów?

Nie każda osoba potrafi wykonać odpowiednią prezentację biznesową. Nauka tej czynności jest co prawda przydatna, jednak zajmuje wiele czasu. Nie zawsze daje też gwarancję przyswojenia wszystkich koniecznych elementów. Warto zatem zlecić stworzenie odpowiedniej prezentacji profesjonalistom. Nasi specjaliści doskonale wiedzą, jakie elementy należy podkreślić, jak przejrzyście przedstawić skomplikowane dane i jak przyciągać uwagę odbiorców za pomocą atrakcyjnej szaty graficznej.

Jakie są ceny wykonania profesjonalnej prezentacji w biznesie?

Koszt różni się także jeśli chodzi o tematykę prezentacji, a także ilość dodatkowych materiałów, jakie trzeba wykorzystać podczas ich tworzenia. Zazwyczaj ceny przelicza się na jeden slajd, ponieważ ich cena jest ściśle ustalona. Zazwyczaj występuje tendencja, że im mniej slajdów, tym więcej trzeba zapłacić. Ceny za mniej niż 10 slajdów wynoszą zazwyczaj minimum 80 zł/slajd. Im jest ich więcej, tym cena spada i może osiągnąć np. 50 zł/slajd za ponad 100 slajdów.

Profesjonalne prezentacje to świetny sposób na przyciągnięcie uwagi odbiorców i zapewnienie im zweryfikowanych informacji. Zgłoś się do nas, a stworzymy dla Ciebie profesjonalną prezentację biznesową, obok której nikt nie przejdzie obojętnie.

Napisz do nas

kontakt@artlime.com.pl

Napisz do nas jeśli masz pytania lub chcęsz zamówić projekt