Projekt oklejania samochodu jest szansą na efektowną reklamę. Reklamować można wszystko – produkty, usługi lub firmę. Największą zaletą reklamowej grafiki na samochodzie, jest mobilność, która umożliwia dotarcie do nowych grup odbiorców.

Projekto oklejania samochodu grafika na samochód

Pomysł grafiki na aucie jest najważniejszy

Projekt oklejania samochodu od strony grafiki – wbrew pozorom – nie jest czynnością trudną, najważniejszym elementem jest w tym przypadku dobry pomysł oraz odpowiednia technika. Warto podkreślić, że największym zainteresowaniem cieszy się grafika wykonywana z folii samoprzylepnej. Pierwszym krokiem jest projekt graficzny, czyli zaplanowanie, co i w którym miejscu należy umieścić. Na tym etapie należy określić także kolorystykę, wielkość poszczególnych elementów oraz miejsce, w którym zostanie umieszczona docelowa grafika. Następnie należy wybrać rodzaj folii oraz sposób jej aplikacji. Na początku warto zaczynać od najbardziej płaskich części karoserii, które zapewniają najłatwiejszą aplikację wyklejanych elementów.

Projekt oklejania samochodu i pojazdów

Projekt oklejania samochodu proces

Zasadniczym celem oklejania samochodu, jest przygotowanie efektownej reklamy. Pomocnym narzędziem okazują się w tej sytuacji dedykowane programy graficzne. Program graficzny, wykonane prostopadle zdjęcia pojazdu oraz rzeczywiste wymiary samochodu, to niezbędne dane do wykonania projektu. Dopełnieniem całości jest sprawny i funkcjonalny komputer =)

Projekt oklejania samochodu firma pożyczek      projekt oklejania samochodu grafika

Kolejnym krokiem jest wyskalowanie auta na ekranie monitora i rozpoczęcie właściwych działań, czyli komputerowe przygotowanie wszystkich elementów grafiki. Gdy projekt będzie wykonany, z uwzględnieniem odpowiednich kolorów i rzeczywistej skali, można przekazać pliki komputerowe do dalszej obróbki, czyli wycięcia lub wydrukowania – to zadanie najlepiej zlecić fachowcom. Zlecając tę czynność warto wybrać opcję z folią oraz przeniesieniem projektu na transfer – działanie to zdecydowanie ułatwi dalszą pracę.
Finalizacją przedsięwzięcia jest oklejanie samochodu. Grafikę należy nakładać na karoserię dokładnie umytą i odtłuszczoną.
Klejenie elementów reklamowych, dostępnych na folii lub papierze transferowym, to czynność stosunkowo łatwa, a uzyskane efekty potrafią zachwycić każdego obserwatora.

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *